Tegevust pimedaks ajaks

Kes on lapsest saati unistanud oma lennukist, sellel on nüüd hea võimalus unistus täide viia:

https://modelist-konstruktor.com/razrabotki/my-stroim-samolet-argo-02

Tegemist on väga lihtsa konstruktsiooniga ning keskmiste puutöövõimete korral saaks juba eeloleval Maikuul masina platsile veeretada. Kui ise ei viitsi kõike teha, siis ilmselt saaks kõik võtmedetailid suuremal või vähemal määral kokkuliimituna kusagilt mööblimeistritelt tellida, ainult algmaterjali tugevusomadustes tuleb ise väga kindel olla. Metalldetaile on vähe ja need on lihtsad.

Lennuomadustelt on riistapuu väidetavalt parem, kui mitmed tööstuslikult toodetud seerialennukid. Tiivaprofiil leebe varisemisega, varisemine algab 15...20-kraadisel kohtumisnurgal. Ise teeksin projekti mõned pisimuudatused: esiteks on praegusel ajal võimalik hankida tunduvalt parem mootor, joonised on tehtud kahetaktilisele kahesilindrilisele ilma starterita mootorkelgumootorile. Teiseks meeldiks mulle rohkem täielikult kaetud kabiin, selle huvides tuleks ilmselt kõrgemaks tõsta seljatagust voolundajat. Suurimaks puuduseks pean väikest ülekoormustaluvust +3;-1,5, seega ei mingit järsemat pilotaaži, on olnud tiiva murdumisi. Tiiva ülekoormustaluvuse suurendamine paari ühiku võrra ei tohiks olla väga kaalumahukas.

Konstruktsiooni prototüüp toodi välja kaheksakümnendate lõpul ja paistab, et siiani on variatsioone ehitatud päris palju.

https://www.youtube.com/watch?v=KPxVqtvY-zc

Kommentaarid