Sir Roger Penrose loeng

Eile õhtul käisin kuulamas Sir Roger Penrose avalikku loengut teemal "Mis oli enne Suurt Pauku?". Väga huvitav loeng, väga hea lektor, väga hea estilus. Tõeline uhke tunne on kuulata loengut teooria autori enda käest.

Suur saal (nii umbes Tartu Vanemuise auditooriumi suurune) oli minu saabudes paksult rahvast täis. Vahekäigus seisjatel paluti lahkuda tuletõrjeeeskirjade tõttu. Umbes üks saalitäis rahvast jäi ukse taha. Mina sain viimasesse ritta mingi puki peale istuma, minu selja taga istusid tudengid laudadel, osad kõõlusid seinal oleva astangu peal. Küsimusi oli umbes viis ja kõigile vastas Penrose pikalt, kuid lõpus mainis, et tegelikult ei vastanud küsimusele. Sellel alal lihtsalt ei ole vastuseid veel kõigele.

Kommentaarid

Penrose on väga nutikas vana. Aeg-ajalt eksib vana ka igasugustele kummalistele maadele. Näiteks kunagi publitseeris ta artikli teemal, et inimese teadvus olla kvantmehhaanilist päritolu. Mis tänaseks peaks olema enam-vähem ümber lükatud. Nii ehk teisti on tegemist märkimisväärse isikuga. Kade su peale Smile