RAF muuseumi külastus

Täna külastasin Royal Air Force muuseumit Londoni eeslinnas. Elamus oli võimas. Palju elusuuruses lennukeid on hoopis midagi muud kui pildid raamatus. Väljapanek on piisavalt suur, sinna tuleb tagasi minna, sest praegu sai kõik saalid lihtsalt kiiresti läbi käidud eriti suurt süvenemata.

Siin on link muuseumi lennukite kollektsioonile: http://www.rafmuseum.org.uk/raf-museum-collection.cfm

Milestones of flight

Üleval paremal on näha Bleriot' lennuki tiivaots, ma kahjuks ei saanud tast head pilti.

Sopwith Camel

Kuidas selle lennukiga oli --- õhku tõusta oli super hea, kuid maanduda põrgulikult raske.

Fokker

Pommitajate saalist jättis võimsaima mulje tuumapommitaja:

Avro Vulcan B2

Kuulipilduri töökoht

Pommitaja

Üldiselt pommtajate saal jättis masendava mulje: väga suured kolakad, masendavalt koledad, jah väga koledad. Kui insener saab vabad käed ja pole kuigi palju aega, nagu sõja ajal ikka, siis tulemuseks on monstrumid. Ja kui mõelda kui palju surma on need külvanud rahulike inimeste peale. Õudne.

Taskuhävitaja

Vesilennuk

Helikopter

Purilennuk

Autostumine

Poola eskadrill

Bristol Blenheim

Ja lõpuks veel lendavast laevast Short Sunderland:

Short Sunderland MR5 vöör

Short Sunderland MR5 tiib

Short Sunderland MR5 esiosa

Sealsamas kõrval jooksis ka film lennuki olisusest rannavalves ja inglise laevade kaitsmisel allveelaevade eest. Siin ka link wikile: http://en.wikipedia.org/wiki/Short_Sunderland

Pilte sai päris palju, kõiki üles ei viitsi riputada. Piltide tegemiseks peaks ka statiiv ja tugevam välk kaasas olema, praegu said kõik tehtud käest ilma välguta. ISO sai suur ja sellest tera, käest pildistades tuli nii mõnigi pilt udune. Valgus oli seal väga paha (päevavalguslambid) ja mõned pildid tulid väga rohelised.

Mina ei ole lennundusajaloos (ja eriti just sõjalennunduse ajaloos) kuigi kõva käsi. Kindlasti sai midagi valesti kirja ja eks te siis parandage.