Päev Londonis

Eile käisime pealinnaga tutvumas. Juba ammu oli plaan näha jõuluehtes Londonit ja eile sai see teoks. Londonis olen käinud päris mitu korda, kuid alati on tore tuttavate kohtade juurde tagasi tulla. Londoni tänavapilt on väga nauditavalt kirju --- inimesi igast rassist, vanusest, soost --- tõeline Paabel. Tänavatel ei saa kiiresti liikuda, on vaid võimalik aeglaselt liikuvas massis püsida.

London on Cambridgest vaid 50 minuti rongisõidu kaugusel - lähemal kui Tallinn Tartule. Varsti olime Kings Crossi jaamas ja oh üllatust --- seal oli platvorm 9 3/4, mis tuttav Harry Potteri lugudest.

Platvorm 9 3/4

Jätkasime Hyde Parki, kus oli suur laste lõbustuspark ning liuväli. Küll oli naljakas vaadata inglasi uiskudel koperdamas. Endal oli küll suur tahtmine ka uisud alla panna, kuid liuväli oli liialt väike ja rahvarohke. Seal poleks mingil juhul kiirust üles saanud, pigem oleks mõne inglissmanni sodiks sõitnud. Peab küll märkima, et Londonis nad oskavad palju paremini uisutada. Cambridge uisuväljal uisutas täpselt kolm inimest, ülejäänud sada hoidis piirdest kinni.

Hyde Park'i uisuväli

Siis sai käidud ilmarattal. Ei saa küll aru, miks inimesed sinna üles kipuvad --- näha pole suurt midagi, see ratas on liialt madal tõeliseks vaateks. Kas teadmine, et oled teistest kõrgemal, paneb tundma end "kõrgemalseisvana" või on see midagi muud. Igatahes pandi rahvas rattasse ja tehti meiega kolm tiiru.

Hyde Park'i ilmaratas

Lapsi sai veel hirmutatud õuduste majas, kus ees rippusid poodud jõuluvanad ja maja kõrval oli peldik, kus istus kole mees.

Õudne mees õudsa maja peldikus

Edasi suundusime Kensington Gardenisse, Peeter Paani kuju juurde. Lapsed olid kujust vaimustused, peamiselt sellepärast, et seal oli palju pisikesi pronksist loomakujusid. Tõeline kunst, mitte mingid sinifallosed või vabadusekellad vms jama, mis Eestis kerkib ja mida elitaarkunstiks peetakse (Kunstnikul on ikka hea öelda, et probleem pole mitte teoses vaid seda hindavas publikus, kes pole teose vääriline).

Peeter Paani kuju juures Kensington garden'is

Kensington Garden oli tähelepanuväärne rohkete oravate poolest, kes käe pealt küpsist sõid,

Hyde Park'i orav

puude otsas elas aga papagoide koloonia (http://news.bbc.co.uk/1/hi/education/3869815.stm). Linnud istusid Serpentiini ääres postidel kui ametnikud.

Linnud postidel

Edasi sai mindud Albert Halli juurde ja sealt Natural History Museumi juurde (kunagi kindlasti külastame seda).

Royal Albert Hall

South Kensingtonis ühes hiina sööklas sai einestatud. Nagu ikka, hea hiina söögikoht on selline, kus ka hiinlased ise söövad. Väljanägemine ei ole kindlasti söögi kvaliteediga kooskõlas. Söök oli väga hea ja väljanägemine selline:

Hiina söökla

Edasi suundusime Knightsbridge'i, kus olid poodides suured allahindlused. Harroldsi aknal oli näha toredaid käekotte, mis olid alla hinnatud 1500-lt naelalt 1200-le. Tõsine hinnaedu --- kolmsada naela nigu maast leitud. Sai rumala peaga mindud ka ühte mänguasjapoodi, kust oli lapsi jube raske pärast kätte saada. Aga see-eest sai teada, et selle hooaja moevidinad on kõik lennundusega seotud. Puldist juhitav kiil, pihuhelikopter, visatav lennuk, mis alati alguspunkti tagasi tuleb, hõljuvad ufod jms nänn.

Siis Trafalgar Square'le, Londoni jõulupuu juurde. Londoni jõulupuu on pisem kui Tallinnas või Tartus ja on norrakate kingitud.

Londoni jõulupuu

Enne rongileminekut sai veel Westminster'i palee juurest läbi mindud, mööda Gordon Browni residentsist.

Big Ben

Sedamoodi siis, kevade poole kirjutan ka briti lennundusest.