Little Gransden Airshow

Pühapäeval külastasin airshow'd (http://www.littlegransdenshow.co.uk/) Little Gransdeni lennuväljal (http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Gransden_Airfield). Lennuvälja omanik on Mark Jefferies, UK vigurlennu tšempion aastatel 2005 ja 2006. Sealsamas naabruses on ka teine lennuväli --- Gransden Lodge kus tehakse peamiselt purilendu.

Ilm oli alguses kehv, tibutas vihma, kuid päevapeale läks paremaks ja õhtupoole oli isegi päike väljas. Kohale jõudsin täpselt õigeks ajaks --- lendas minu töökaaslane Glenn Denney Cub'il (tema mind sinna kutsuski ja andis vaba pääsme --- many thanks, Glenn!!!). Allpool pilte temast ja muust showst.

Cub

Erinevalt Farnborough lennushowst, kus oli tohutult rahvast ja lennukid olid kaugel, oli siin palju vähem rahvast (kuid ega sellegipoolest kehvem show olnud), lennukid olid siinsamas üle lindi. Alumisel pildil on näha kuidas Tiger Moth'i käega käivitatakse.

Tiger Moth'i käivitatakse käega

Purilennuk kruttis sõlmi ja keeriseid. Pöörist ei teinud. Ilm oli kehv, kõrgel ei olnud teda hästi nähagi.

Purilennuki aeroobika

Tiger Moth'id tegid rahvale nalja: lennati lindi alt läbi, tabati õhupalle ja pommitati peldikut kuni sealt üks mees rebadel pükstega välja jooksis.

Õhupalli tabamine

Mark Jefferies tegi võimsa show. Kohe peale rataste maast lahti saamist lendas rahva eest külg ees läbi. Valjuhäälditest teatati, et mees pole täna midagi söönud, muidu tuleks söök kohe välja. Huvitav, mis kell mehel randme peal on, mis mitmekordseid G-sid välja kannatab.

Mark Jefferies peale showd

JAKid tegid võimsat showd. Valjuhäälditest lasti nende raadiosidet, oli kuulda, kuidas nad oma showd koordineerisid.

JAKide show

Lõpupoole lendas kohutava vilega Spitfire, ega sellel mingist aeroobikast juttugi ole, lihtsalt vehkis tohutu kiirusega ringi. Lendamas käis ka Pitts Special (all pildil).

Pitts Special

P40 Kittyhawk tegi ka oma show.

P40 Kittyhawk

Kõva lennundusrahvas need inglased. Lennushowsid on väga palju. Samal nädalavahetusel oli ka show Bournemouthis, kuid see on meist liialt kaugel. Varsti tuleb ka show Duxfordis. Little Gransdeni Airshow jättis sellise mõnusa kodukootu tunde, justkui Ridalis oleks olnud.

Kommentaarid