Leedu Mix klass lahtised meistrivõistlused 2015 - 8. võistluspäev

Mõtlesin üle ja startisin liiga hilja. Ilmamudel ütles, et ilm tuleb hiljem. Hommikune ilmaneiu ütles, et "täna kestab termika 19:30ni". Stardis oli ikka täiesti võimatu ilm ja tundus paranevat, aga ei midagi. Läksin teele pea 1.5 tundi hiljem kui teised ja see oli vale. Vee lasin ka liiga vara välja, vastutuule lõigul oleks seda väga vaja olnud.

Niipalju õpetust kuulsin pealt: Jaapanlane Mak (CG) ütles austraalia poisile Dylanile (AG) "esimene etapp on pärituul, viimane vastutuul, sestap tuleb startida vara". Korrigeerin siin ühtlasi oma varasemat juttu - tuleb välja, et Mak on siin Dylanit koolitamas hoopis. Dylani väärtus parem ja sestap ta vahel avavat lausa piduriklappe. Ja Mak on siin startinutest kõige kõrgema IGC ratinguga, lausa 19. kohal. Sel aastal on tal 5. võistlus juba. Mul oli ka plaan enne võistlusi üks kursus teha, aga ei läinud nii. Omaette õpib ka, aga 10x aeglasemalt.

Teoreetiliselt tean küll, et õhust ei ole reljeefi näha, aga seekord sain seda ka reljeefselt tunda. Tiirutasin platsi kohal pikalt ja kõrgelt ja olin enda valiku üle üsna uhke, aga finaalis selgus, et tegu on ikka väga vägeva küüruga. Üle aia, mäkke sisse ja kohe alla auku. Võttis ratta korra maast lahti küll, aga ei midagi koledat.

Vähemalt platsil sai nalja. Üldiselt poolakaid üldse ei kottinud mingi purilennuk teeservas, tegid oma töid edasi. Väike maakoht, suht väiksed ja logud autod ja järsku sõidab Mercedes minivan, jõmmid roolis. Jõmmid tõid natsa hiljem vett ja olid ainukesed, kes inglishit rääkisid. Mersu uks käis elektrimootori sahinal, sisu nägi välja nagu ameerika limusiin.
Päris õhtul tekkis üks prantsuse turisti-paar koos kohaliku peremehega ja too siis seletas, et nurga taga on eelmise Poola presidendi Komarowski suvila ja need on turvad Smile

Keegi teatas kohaliku rahvuspargi valvuritele, nood teatasid politseile, nood pidid tegema protokolli, Poola väiksemad teed on õudsad (kruus treppis ja asfaldil kohati sõitsin 20-30 kmh!) ja nii jõudsime tagasi alles kell 1 öösel. Sel ajal oli veel 22 kraadi sooja!

Muidu oli ilus plats, nagu näha:

 

Kommentaarid

Kas täna tuleb võistluspäev või mitte? Tavaliselt on selleks kellaajaks juba taskid välja hõigatud.

Väga tricky värk. Termika tekkeks on täna vaja 34 kraadi maapinnal. Ja siis on äikese oht. Määratud on AAT 2 tundi. Aga mõned siin kurdavad, et pole sellekski ilma. Start peale kella 13

Eile öösel pimedas Poolast tagasi sõites silmasin juba Leedu pinnal olles ilusa nimega jõge. Jõe nimi on PERSEKE Smile Google maps annab ka sellise kohanime. Aga siit väike link jõe olemasolule: http://www.upese.lt/index.php/maps-perseke