Leedu Mix klass lahtised meistrivõistlused 2015 - 7. võistluspäev

Täna läks natsa paremini - jälgisin nõuandeid ja õpetusi:
1) Elmer: vaata http://fcst24.com/ asja ainult silmanurgast!
2) Adam: Jonkeriga tuleb lennata 180-200ga
3) ... aga tundmatusse sinisesse taevasse üksi ei tasu trügida ja kui see on siiski hädavajalik, siis aeglaselt, et kõrgusevaru mitte põletada.
Lisaks oli väga vahva lennata pool maad koos HX-iga. Minu kogenematu silma läbi lendas ta hästi võistluslikult. Kui Poolas oli ilm kehvavõitu (jäime 1400m kanti purki ja nägime pea kohal 2200 peal klubiklassi (!) rahvast kimamas, aga üles nendeni ei saanud), siis ta võttis pilve all vast paarsada meetrit kõrgust juurde ja kohe edasi. Ei jäänud 1.5sesse tõusu jullama, aga samas ei pannud ka julmalt edasi lootes, et "ehk järgine pilv on parem". Ma pole kindel, et ma üksi oleksin nii pressinud. Seda lõiku on näha https://skylines.aero/flights/52289/, kell 12:35-13:05 UTC.
Viimaste tõusudega läks nagu ennegi - kõigepealt jäin teisi (antud juhul HXi) valesti passima ja ei lennanud oma peaga ja kui lõpuks oma pea käima panin, siis vedas hullult. Läksime ühe pealtvaates lõpmatuse märgi sarnase pilve juures eri nurkadesse - mina enda arvates üliloogiliselt tuule- ja päikesepoolsesse otsa. Selleks tuli küll teekonnajoone suhtes 90 kraadi lennata, aga mitte pikalt. HX pani lühemat teed tõotava kursiga ja hävis ikka täiega - plats! Mina aga sain elu kõige pikema lõpulennu - 103 km.
Kui tänaseni arvasin, et kompuuter teeb lõpulennu ülilihtsaks, aga täna nägin, et tolle osuteid ei saa ikka kuidagi lõpuni usaldada. XCSoar näitas palju loogilisemat pilti. Sestap on näha mu lõpulennul naljakat kiiruse kõikumist - vahepeal tundus, et jõuan kohale ülejäägiga ja siis jälle, et napikalt jne. Lõpuks sai umbes parasjagu.
Ilm paistis alt vaadates väga võimas, aga üleval oli tegelt üsna tavaline - keskmine tõus 2.1 m/s.

Tasuks ja eilse päeva mõru platsi kompensatsiooniks siis lõpuks ka päeva võit http://www.soaringspot.com/en_gb/lsf-club2015/results/mix-klase/task-7-o.... Seeyou mitteomanikele lennutrajektoor siin: https://skylines.aero/flights/52289/, ülimagus lõputõus on sellel ilusti näha.

P.S. Täna oli siis kõige kuumem päev - enne starti näitas 36 kraadi. Paar pildikest eilsest praadimisest:
<img src="http://kvitrina.lt/kv/updir/2015/08/IGP2190-150x150.jpg"/> http://kvitrina.lt/kv/updir/2015/08/IGP2174-150x150.jpg http://kvitrina.lt/kv/updir/2015/08/IGP2176-150x150.jpg, täis suuruses need pildid siin: http://kvitrina.lt/2015-08-07-pasaulio-sklandymo-cempionatas-vi-diena-gl...

P.P.S. Viimased 5 võidukat kilomeetrit on näha siin: http://youtu.be/Y9cbv1GtEBY. Video hüpleb kohati, sest oli vaja sättida ratast ja tagatiibu. Adam näitas mulle videot, kus nad hiilisid viimased 14 kilomeetrit samamoodi.

Kommentaarid

Kui sa oleks kolm tundi täis lennanud,kas siis oleks 1000 punkti antud? Või on see 991 habdicapiga seotud?

jah, napilt jäi kolmest tunnist puudu, seepärast. Aga see 1% läks kõigilt maha. 

Täna natuke rahvaga suhelnuna paistab, et võimalikult vara startimise otsus oli väga õige, juba paarkümmend minutit tagapool hakkasid tõusud pussuma.

Täna puhkepäev?

Ei, ilm kadus täitsa ära. Kõrge paks kiht, öösel tõotab äikest. Homme on puhkepäev, st kaks päeva jutti erilisi uudiseid ei tule. Senikauaks mõningaid pilte: http://www.purilend.ee/gallery2/v/users/triin/Pociunai+2015/ 

Eile tuli kahe klassi peale kokku (35 võistlejat) vaid 3, kes suutsid lennuväljale tagasi jõuda. Needki ainult klubiklassis, kus distants lühem. Ülejäänud puha platsidel. Põnevusega ootaks Teedu kokkuvõtet.