Leedu Mix klass lahtised meistrivõistlused 2015 - 6. võistluspäev

Täna oli kõige keerulisem ilm - väga palav, aga keskmine kiht päikest segamas, mistõttu kuumas õhus kuumuse tekitamiseks polnud jõudu piisavalt ja termika tõotas kehva tulla.
Startist minekuks oli kaks teed, et murda välja Lõuna-Leedu-Poola metsadeni. Mina läksin valet teed ja kohe plats. Tegelikult jäi imevähe puudu - ma arvan, et 100 meetrit kõrgust. Jõudsin küll täpselt võimsate pilvede alla välja, aga seal oli kõrgust ainult 300m (maapinnast kohati isegi 200 vast). Jullasin mis ma jullasin, aga gravitatsioon võitis. 
Teised läksid jälle kambakesi teist kaart tehes ja jõudsid õhtuks ikka koju (aga näiteks klubiklassist ei jõudnud keegi tagasi).
Tagantjärele tarkus on see, et kõige parema väärtusega purilennukiga võistlustele õppima tulla ei olnud hea mõte.
1) kui lennata teistega koos õppimise eesmärgil, siis ma jään handicapi tõttu viimaseks
2) et saada mingitki tulemust, siis lõpeb see kas:
2.1) teistele tõusude ettenäitamisega 
2.2) üksi lendamisega
Noh, õppida siiski saab. Tänasega jõudsin järeldusele, et pigem lennatakse mix klassis konservatiivselt. Pigem suure kaarega, pigem tuntud radu ja eksperimente vältides. Pole ka ime - aeglane olles kaotad võitjale 200 punkti, aga platsile minnes kaotad 700. 
Nüüd peale platsi ei ole lõpptulemuse tagaajamisel mõtet, homsest on mõtet pigem teiste sabas vaadata ja uurida, et mis teevad ja muidu chillida.

Kommentaarid

Logist paistab, et 1 tõus enne platsi oli täitsa olemas aga sa tulid sealt vara ära, kuna üritasid vale koha peale tsentreerida. Selline teoreetiline soola haavadele raputamine.

 Igatahes ma ei ole enam ammu ühtegi spordivõistlust nii põnevil jälginud Smile

Täna siin Pociunais 36 kraadi sooja. Lennatakse. EEZ

 

Pociunais hetkel +36, lennatakse.

einar