Leedu Mix klass lahtised meistrivõistlused 2015 - 12. võistluspäev

Andy ütles, et AAT lendamise saab suhteliselt lihtsaks teha - määra endale tsoonide sees pöördepunktid ja lenda nagu speed taski. Ilmselt etteennustatava ilmaga nii ongi. Täna oli taevas jälle pilvitu, ennustatav alus 1500 ja arvasin, et "umbes 100 kmh" tuleb ära. Tegin marsruudi ära ja pärast selgus, et võitjad Adam ja Darius lendasid täpselt toda rada ja võitsid selgelt.

Mulle tuli stardis appi jälle Arturas ja instrueeris vastuvaidlemist mittevõimaldava konkreetsusega, et "lendame kõrvuti". Esimesel lõigul sellest eriti abi polnud - olime üheskoos madalale vajund ja otsisime paaniliselt tõuse ja läksime selle käigus lahku. Pöörates saime kokku tagasi ja edasi hoidsime jõuga üksteise ligi ka. Kaks tõusu saime täpselt niimoodi, et üks oleks joonelt mööda pannud ja teine tabas täiega märki. 

Metsa kohale jõudnuna tegin mina vea - ei vaadanud piisavalt hoolikalt aknast välja ja ei näinud klubiklassi kampa meile tõusu indikeerimas. Arturas nägi. Edasi oli minu konservatiivsus parem kui tema otsiv vaim ja nii sain ilusa 15 km edumaa, mille viimase pöördepunkti eel jälle maha mängisin. Mul oli vaja saada veel 2 tõusu kodulennuks ja hakkasin liiga tihti tõuse otsima. Kõrgust oli, oleks tulnud kõvasti julgemalt edasi pürgida. Aga noh, siis oleks ma ilmselt oma abimeest võitnud ja see poleks ilus olnud Smile

Jaapanlane Mak valis ikka väga suure ringi metsade kohal lendamiseks ja nad hävisid sellega. Tegelikult isegi vähe, mis veelkorra rõhutab, et otsetee ei ole tihti üldse mitte kõige kiirem tee purilennus.

3.5 lollust tegin ja see läks kolmanda koha maksma: http://www.soaringspot.com/en_gb/lsf-club2015/results/mix-klase 

Aga ongi hea - sööbib sügavamalt mällu Smile

Kommentaarid

Mina tudeerisin samal ajal lennuvälja ümbrust. Vaatasin üle lähima majutuskoha. Ilus vaikne koht metsade keskel, täiesti jõe ääres. Lennuväljalt umbes 10minutit sõitu. Rendivad suvel ka väikeseid putkamajakesi. Pildid albumis Pociūnai 2015.

Teet, väga äge on lugeda sinu muljeid võistluse kohta. Sa saad sealt ikka suure kogemuse. Smile Oled olnud igas mõttes edukas.

Aitäh jagamast ning hea töö! Kohe kurb, et hommikukohvi kõrvale enam nii põnevat lugemist ei jagu:)

Minu poolt küsimus, et äkki oled nõus valgustama ürituse eelarvelist poolt ka (osavõtutasud, pukseerimised, ööbimine jms)?

Osavõtutasu 200 (aga MM-il on 700)
tõusud 700 (55 eur/tõus)
Ööbimine 450 (aga see oli Vytase eriline sõbrahind eestlastele. Lääne raffas maksis 1000-2000)
Lisaks veel bensiiniraha edasi-tagasi-platsid ja nagu ikka, enne sihukesi reisusid ostad igaksjuhuks miskeid priimuseid ja potte jms värke)
Ja söök, aga see on umbes sama, mida kodus kulutaksid.

Lisasin lõpetamise pildid kausta, koos võitjate nimedega.