Ikaldus selle veebikaameraga

See nädal on Ridalis kindlasti palju sebimist olnud. Kas on kellegi mahti olnud vaadata, on see kaamera seal posti otsas üldse alles?

Hendrik

Kommentaarid

Tegelikult FTP-st on näha, et 18-l on ta isegi korra ellu ärganud, kuid kuupäev ja kella-aeg on ära nullitud. Ilmselt oli liiga külm. Ja kui ta nüüd uuesti ellu ärkab, siis ummistab FTP ära kah...

See sistem ikka ei funka enamjaolt ja kevadel tuleb Elioniga internetileping sõlmida. Siis asi konkreetsem.

einar

telli rutem, saad õigeks ajaks kätte.

Tulebki tellida, ega muud varianti ei ole. Irooniline tekst sul, aga kõigepealt
Elion ikka vaatab, kas signaal tuleb ja alles siis saab tellida.

einar

veebi kaamera tõõtab

Jah, juba mitmendat päeva jookseb FTP-sse pildilogi. Ainuke jama, et kella-aeg on talveaja järgi. Tund aega maas. Seetõttu pean paar korda päevas FTP-d käsitsi tühjendama, et see umbe ei läheks. Ja kui umbe läheb, siis on ka siia pildi edastamine küllili...

Loodan, et see viga saab see nädalavahetus ravitud.
Hendrik

moraal:
1. asjad töötavad paremini kui nad sisse lülitada
2. kollased asjad töötavad veel paremini kui neid aeg-ajalt sisse-välja lülitada.

Teine võimalik seletus - klubi talvine masendus on elektroonikasse tee leidnud.

Ikaldus selle veebikaameraga. Põhiline probleem on see, et kella-aeg läheb pidevalt katki. Kartuses, et mõne voolukatkestuse ajal võib varupatarei külma tõttu kõmmeldunuks osutuda, on sinna seadistatud ajaserver, kust ta ülesse ärkates käib kella-aega küsimas. Kui ma ei eksi, siis teeb ta seda ka kord ööpäeva jooksul. Ma ei tea, kas see ajaserver on siis saast või ei saada sellega korralikult ühendust, kuid pidevalt seatakse kella-aeg veebikaameras 01.01.2007 00:00:00. Aega ajalt on kell ka enam-vähem õige, kuid talve ajale nihutatud.

Probleem selles, et kella-aja järgi koostatakse failinimi, mis iga minuti järel FTP-sse saadetakse. FTP-st korjab üks skript igal pooltunnil eelmise täistunni jooksul kogunenud failid ära. Selleks peab see failinimi olema aimatav, mida tehakse hetke aega arvesse võttes. Kui aga sinna tekivad suvalised failid, siis need jäävad ja lõpuks täitub FTP 40MB limiit (ca 1 ööpäev pilte). Peale seda on kaamera hõivatud FTP-ga kaklemisga ning ei anna pilte kätte ka siia veebilehele tõstvale programmile.

Veider on veel see, et kui korra veebikaamerasse kohapeal sisse logida, siis taastub õige kella aeg. Mine sa tea, kas probleem sisi ajaserveris või kaameras.
Hendrik