Rahvas hullunud

Sügisene aeg.
Terve päev päike paistab aga minul tuju kehv.Ei osanud muud teha kui helistasin vanadele töökaaslastele Tõraveres ja küsisin,ega tähtedega midagi hullu ei ole juhtunud.
Paursonid või Pauksonid kunagi telekas rääkisid rahvale et kui kõik päikese süsteemi taevakehad ja tähed ühte ritta satuvad ,siis tõmbavad või tapeedi seinalt maha. Nii kõva jõud pidi tekkima.
Asi see siis minul tuju ära rikkuda.
Planeetidega pidi kõik OK olema.Paar tükki olevat kunagi pauguga lõhki läinud aga see oli nii ammu.
Uurisin ,et ega mõni meteoriidijurakas ometi kaela sadamas ei ole.Näe Kaalis oli hiljuti sihuke asi juhtunud.Keegi ei pannud tähelegi kui tuli.Nüüd vaidlevad takka järgi,ikka millal ja millal.
Rahvas on nii elevil kogu aeg.
Televiisoris muud ei teha kui tapetakse igas saates inimesi.Poliitikud ajavad presidendiga eesotsas segast. Pensionärid paugutavad kontorites püssisid kui jah ei ütle .Klubikaaslastega saab siis rahulikult vestelda kui südameklapirohtu võtta.
Peab ju midagi lahti olema.
Vaat meteoriidiga pidi asi kehv olemagi. Üks on varsti kohal.Noh mitte niisugune nagu Sotsialismi ajal Ida-Virumaal neid alla sadas. Ikka oli mõni kurt ja loll vanamutt kes lehma sõimest teinekord tossava tahmunud kivi leidis. Tookord oli asi lihtsam.Vanamoor oli kurt ja ei kuulnud kaevanduses käinud pauku,lauda katus aga selline,mis suvel loomale pisut varju pakkus.
Nüüd pidi ikka päris meteoriit teel olema.
Mis veel hullem,varsti on siin.Mingi viis miljonit aastakest veel ja käib jõmakas.
Kas see ka Ridalis kahju teeb ,seda veel ei tea. Lihtsam on igaks juhuks purilennukid varju alla kevadet ootama toimetada.