JS-1, on ikka hea purilennuk küll!

Mul õnnestus Lõuna-Aafrikas ära proovida praeguse hetke üks parimaid 18-meetri purilennukeid JS-1.
https://picasaweb.google.com/teet.jagomagi/SouthAfrica2011#5587879536127...

Minu lennuraamatut ilustab nüüd JS-1 looja Uys Jonkeri enda antud type rating.
Lennata sain purjekaga, mille seerianumber on 001. Erinevuseks on natuke suurem stabilisaator kui kõigil järgmistel ja tagatiibade asendi muutmise lahendus on sellel kah eksperimentaalne.

Kui me lennuväljale jõudsime, siis tegi Uys maiden flighti purjekale nr 24, mille ostsid...
leedukad!
https://picasaweb.google.com/teet.jagomagi/SouthAfrica2011#5587879515281...

Mul pole 18-meetri purjekatega kogemusi, aga lendas teine hästi küll. Puksiiris handsfree Smile Õhtusele ajale jäi lend, seetõttu piirdusin tunni ajaga kahe äikesepilve vahel. Alla ei saanud, 220 kmh oli sink rate 1.5 m/s (ballastita). Proovisin varisema ka lasta, lendab nagu oleks taevasse liimitud. Purilennuk 75 000 EUR + avionics maitse järgi, kui praegu tellida saab kätte jaanuaris 2012.
Euroopa Liit kotib Lõuna-Aafrika lennuametit (kellele olevat JS olnud ajaloo esimene tüübikinnitus), seetõttu on kõik JS-id LAVi registris. Peaks vist aitama vähendada ka Eesti lennuametiga suhtlust Smile

Lisainfot siit:
http://www.jonkersailplanes.co.za
http://en.wikipedia.org/wiki/Jonker_JS-1_Revelation

Nende veebileht on uuendamisel, praegu on päris hea infoallikas nende kodulehekülg Facebookis.

Kommentaarid

Õnnitlused ! Aga telli siis ära, aasta pärast käes. Vaadates pilte, on platsile maandumine ohtlik, igasuguseid liigub ringi. Uurin leedukate käest järgi, mis eesmärgil ostsid, võistlused tulemas leedus.

einar

Ostis siis lennuspordiföderatsioon, neile laekub riigieelarvest päris kopsakas summa.

einar

Vot siis, aga kuidas teha nii, et Eesti riik lennusporti toetaks? Eelkõige "õppeasutusi" - miks mitte Ridali lennuklubi? Smile

Ah, et leedukad ostsid JS-1!
Kohe meenub mulle aeg NSVL-is, mil leedukate purilennukitehases lõigati tükikesteks sovetiajastus haruldased purilennukid Nimbus-2, ASW-15, PIK-20, et uurida modernset komposiitmaterjal ehitustehnoloogiat.
Kindlasti teevad leedukad Euroopa meistrivõistlustel sellel aastal JS-1-ga ka sporti, aga talvel lõikavad tehases vist selle purilennuki tükikesteks?
Smile

Mul tekkis sama mõte, et Laki tehas ostis tükeldamiseks, aga läheb õnneks spordi tegemiseks.

einar