Vähempakkumiseks Eesti õhuväele

Superhävitaja Eesti õhuväeleSuperhävitaja Eesti õhuväeleSuperhävitaja Eesti õhuväele
Eesti riik kuulutas välja vähempakkumise paari hävituslennuki rentimiseks. Mikrojet 200B on selleks igati sobilik nunnu lennuk. Säästlik ja ruumikas pealegi.
Microjet 200 taktikalised andmed:
tiivaulatus - 7,38 m
pikkus - 6,05 m
maks. kaal - 1050 kg
Vmaks. - ca 550 km/h
jõuallikas: 2x TRS 22, tõukejõud - 2x 135 kg
kütusevaru - 380 liitrit
lennuaeg - 2h 15 min
lennukaugus - 1000 km (+10% varu)
lennulagi - 9000 m

Seostub ka varasema plaaniga:

26. mai 1997

Rootsi kaitseväe juhataja kindral Owe Wiktorin, kes käis Eestis ka eelmise aasta mais, tuleb täna taas Eestisse visiidile.
Wiktorin kohtub peaminister Mart Siimanni, kaitseminister Andrus Ööveli, kaitseväe juhataja Johannes Kerdi ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmetega. Rootsis on praegu päevakorral võimalik kaitseväe õppelennukite kinkimine Balti riikidele. Seni pole ei Eestis ega Rootsis lennukite kinkimise osas poliitilist otsust vastu võetud. Lähim aeg, mil poliitiline otsus võidakse vastu võtta, on juunis Saaremaal peetaval Põhjamaade ja Balti kaitseministrite kohtumisel.
Rootsi õhujõud esitavad juuni lõpuks kaitseministeeriumile oma arvamuse, kas õppelennukite kinkimine Balti riikidele on reaalne või mitte. Rootsi kaitseministeerium andis õhujõududele möödunud aasta novembris ülesande analüüsida Eestile, Lätile ja Leedule õppelennukite kinkimise ja lendurite väljaõppe võimalusi. Õhujõud peavad oma aruande esitama kaitseministeeriumile 30. juuniks.

Eesti vajab oma õhuruumi rahuaegseks kontrollimiseks nelja kuni kuut kergehävitajat ja peab võimalikuks, et selleks sobivad lennukid tulevad Rootsist. Eesti, Läti ja Leedu kaitseväe juhid arutasid kergehävitajate hankimist Rootsist esmaspäeval ja teisipäeval Riias. Eesti kaitseväel on praegu mõned AN-2 transpordilennukid ja MI-2 väikekopterid. Lisaks kuuluvad piirivalve lennusalgale kaks kahemootorilist Tššehhi lennukit L-410 ja neli suurt MI-8 kopterit.
Kaitsejõudude ametliku relvastusprogrammi järgi kavatseb Eesti lähiaastatel piirduda eeskätt abistava iseloomuga lennukite ja kopterite soetamisega. (BNS)

Kommentaarid

Kui kiiresti see susisev teekann kulgeb?