Ridali internetil muutused ees

AS Eesti Telekom saatis teate, et peatselt rõõmustab meid uue interneti lahendusega. Ridali risti on veetud valguskaabel MTÜ Eesti Andmesidevõrgu poolt. Eks näis, kust mida tulema hakkab. Täna Ridalis püsti kolm võrku, üks neist kinnine ja ega aru ka saa, mis toimub, kus on kiire, kus väga aeglane, kus ei ole üldse. Hetkel tasume interneti  ja lauatelefoni eest 45 euri kuus . Kui see uus lahendus kunagi valmib, siis Kulibinite tegevuse keelame konkreetselt ära, kohe tõsiselt... Smile

Kulibinid Kostja sõnavarast, kui ta kirus isetegevust : https://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Kulibin

Kommentaarid

See tähendab paremal juhul, et väravaposti juures tuleb maa seest kõri välja. Edasi peavad Kulibinid mõtlema Blum 3

Aga olen nõus, et minu poolt torni paigaldatud seade ei tekita piisavalt tugevat EM-välja, eriti mobiili Wifi-de jaoks, millel vähem tundlikum antenn. Hakkame vaske laiali vedama? CAT5 otsad kööki, Marguse juurde, nutumüüri juurde? Igale poole, kus vask on kohal, saab panna suvalise odava AP, kõik sama võrgu peale. Kui sõlm panna näiteks Marguse juurde, siis igasse suunda peaks 100m limiidi sisse jääma ilusti.

Mingi stabiilsuse peame  tagama, millega kõik peavad leppima ja isetegevuse võrkude loomisel lõpetame, edaspidi ongi seda interneti kiirust just niipalju nagu reaalselt on. Vaesed ja rikkad purilendurid peavad saama võrdse internetikiiruse Smile ! Aeg näitab, mis tuleb.

einar

Lauri mõte - valguskaabli ots kohe Ridali Klubi pääsla tõkkepuu taha - ongi ilmselt lähiaja küsimus. Interneti püsiühenduse valguskaabli ots peaks seega tulema Ridali kööki ja sealt edasi veel lennujuhtimistorni.  Mobiilne internetiühendus jagatakse wifiga juba tornist, kus peaks olema vähemalt sama hea või paremgi (lennuvälja tingimused peaksid seda lubama)  ringdiagrammiga antenn nagu oli varasem "kuliibini" antennn.

"Kuliibinitest" ehk autodidaktidest tuntumad inimesed, näiteks: Stepheson, Edison, Wankel, Goodyear, Rausseau ka Aadu (Hitler), lennunduses vennad Hortenid. Kaasaegses lennunduses pole "kuliibinitel" muidugi  kohta, sellist ohverdust,  nagu tegi lennunduspioneer autodidakt Lilienthal, ei ole tõesti vaja.

Ridali ristist peame ise valguskaabli vedama, tellima projekti, materjali kulu on 2 euri jm., lisaks adraga maasse kündma, Seega ei ole reaalne, Elion pigem pakub mingit uut õhukaudu lahendust.  Teemakohane artikkel: 

http://tehnika.postimees.ee/3377089/estwini-juht-paneb-ameti-maha-eestis...

 

einar