Regionaallendude teemaline arutelu Tartu lennujaamas

Kommentaarid

Kas see mõjutab kuidagi ka meid? Lennuvälja lähiala vast ei suurene, aga tekib äkki muul moel piiranguid Tartu ähedal purjetamisele? Mingi lähenemisala IFR lendudele ja oht sinna altpoolt sisse põrutada? Hakatakse purilende rangemini kontrollima, et jama ei tekiks?

Ja aru ma ei saa, miks Ülenurmet nii palju soositakse, see ju logistiliselt reisilennuks suht ebamugavas kohas. Kas Raadi lennuvälja ei saaks korda teha ja reisilendudeks kohandada?

Ma pole sellest teemast üldse aru saanud, miks Raadi maha kantud on.
Hendrik

Raadi lennuvälja pole enam,on ainult riismed.Osa lennurajast üles võetud ja raja ohutusala täis ehitatud.
Kinnisvara paristajad said tüki siledat maad täis aretada.Manni-manni-manni on see põhjus ja pärast neid tulgu või veeuputus.

Kahju. Pika ajalooga lennuväli oli. 7-8 aasta pärast saaks 100a sünnipäeva pidada. Palju selliseid üldse maailmas on...

no tegelt, asi pikem kui manni.

Vene aja lõpus oli see lennuväli ju kõige halva sümbol ja kõigi Tartlaste halva une allikas. Seega ega eriti kedagi ei vaimustanud "Suurlennuvälja" idee. Lisaks - kas nii suurele lennuväljale oleks olnud turgu ? Kas esimesed kümme aastat oleks rahaliselt saadud infra korrashoiuga hakkama. Ja nii edasi.

Muidugi, kui rada juba rohtu kasvas, siis tulid tavapärased närilised ja hakasid betooni krõmpsutama.

Samas - ma ei ütleks, et Raadi lennuvälja ei ole. Seal on mingi koht, kus vaba ja suht korras ruleerimistee annab kenasti Ülenume lennuvälja mõõdud välja.