RAF õppelennuk põrkas õhus kokku purilennukiga

Kaks inimest hukkus kui Suurbritannia kuningliku õhuväe (RAF) õppelennuk põrkas eile kokku tsiviil purilennukiga. Õnnetus juhtus Inglismaal Londoni lähedal.

Kohaliku politsei teatel hukkusid õnnetuses nii RAFi treeninglennuki Grob G 115E Tutori piloot kui ka kaasreisija.

Reklaam

Intsident juhtus Oxfordshire krahvkonna taevas, 97 kilomeetri kaugusel Londonist loodes, vahendavad Associated Press ja Agence France-Presse.

Kokkupõrke tagajärjel kaotas õhuväelennuk juhitavuse ja kukkus alla. Plaaneri piloot võis pääseda eluga, sest ta hüppas langevarjuga alla.

Grob G 115E Tutorit juhtis RAFi piloot ja kaasreisijaks oli sõjalise noorteorganisatsiooni Combined Cadet Force'i noor kadett.

Sel aastal on sama lennukiga juba õnnetus juhtunud. Siis hukkus Walesis kaks pilooti ja kaks kadetti.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=23931687

Kommentaariks nii palju, et RAF-iga on sellel asjal u. sama palju pistmist kui meie Wilgadel Kaitseliiduga. Ehk siis kui peaks midagi sarnast meil juhtuma, siis saaks teha uudise, et "Kaitseliidu lennuk ...." jne.)

Kommentaarid

Veel linke õnnetuse kohta:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/oxfordshire/8099551.stm
http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/oxfordshire/8101925.stm

Tegemist oli "Air Experience Flight"-ga (http://en.wikipedia.org/wiki/Air_Experience_Flight), piloodiks oli 62-aastane endine RAFi leitnant, õpilaseks aga Combined Cadet Force kadett. Purilennuki piloot pääses eluga. Eelmises õnnetuses veebruaris hukkusid samasugusel lennul kaks Air Training Corps kadetti --- 13 ja 14 aastased tüdrukud, kes olid omavahel nõod.

RAFiga on neil lendudel seos olemas, sest piloteerivad endised RAF piloodid, lennud stardivad RAFi lennuväljadelt ja kadetid (http://www.aircadets.org/) on peamiselt rahastatud RAFi poolt. Eestisse oleks samasugust 13-20 aastaste noorte hulgas lendamist propageerivat organisatsiooni vaja.

Paar päeva tagasi oli Inglismaal veel teinegi õnnetus purilennukiga: http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/8099223.stm

Huvi võib veel pakkuda hädamaandumine õhupalliga: http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/oxfordshire/8100462.stm

Juuni alguses läks kaduma Cambridge lennuväljalt startinud lennuk: http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/8082085.stm , kuid see leiti üles Šveitsist: http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/8082085.stm