Muljeid Pociūnai ümbrusest

Natuke Pociūnai ümbrusest. Lähim linn siis Prienai, kus pole muud midagi teha kui toidu järel käia (valik kesine). Linna keskel üks Maxima ja turu juures Norfa. Linnas ka väikseid saia ja piimapoode. Muud suurt selles linnas vaadata ei ole v.a ilus suur puukirik, mis ehitatud algselt 1674 ja hiljem ümberehitatud, laiendatud.

Palju ilusam koht on lennuväljalt 20min autosõidu kaugusel Bristonas. Linna asub samuti Nemunase kaldal, aga tundub olema suur sanatooriumite keskus. Suuri sanatooriume siin vähemalt 5. Eile sai ühte vaadatud. Maja on sama suur kui Maarjamõisa haigla Tartus, veekeskus avati kuu tagasi,terve maja värskelt renoveeritud ja pakub igatsorti tervistavaid teenuseid. Kes tahab Pociūnaisse tulla terve perega, siis siin (Bristonases) majutuda on täiesti võimalik. Kõikides sanatooriumites on basseinid, mänguväljakud ja mustmiljon protseduuri. Tundub et tõmbenumbriks on siin mineraalvesi (see mida poest Vytautase nime all osta saab) ja muda. Ise käisin massaazis, väga mõnus oli.

Olen koertega igal õhtul rattaga 10km tiiru teinud. Ümbruses ilusad männimetsad. Nemunasel kõrged liivakaldad, meie pool väga järsud. Jõe ääres kalamehed, mitte keegi jões ei uju. Hirmpalaval päeval mõnd üksikut inimest olen autoga mööda sõites jões näinud, aga ise ka ei kipu sinna, jõgi haiseb vastikult. Koerad sulistavad natuke. Ülesvoolu on google mapsil näha suur veepuhastusjaam. Küsisin siis massöörilt, et kas tõesti jões ei ujuta. Tädi kostis, et kunagi ujuti ja olid isegi liivarannad, aga Kaliningradi solk tuleb jõega kõik neile ja normaalsed inimesed jões ujumas ei käi. Vaatamata sellele et lennuväli asub Nemunase kõrval on lennuväljal bassein.

Sanatooriumid:

http://birstonas.sanatorija.lt/en/

http://www.royal-spa.lt/en/

http://www.tulpe.lt/site/en.html

http://www.versme.com/go.php/lit/English/1

http://spavytautas.lt/?lang=en

See sanatoorium asub lausa lennuvälja pool jõge ja on teed mööda 9km lennuväljast. Kuskilt lugesin välja et sinna basseinidesse ei lubata lapsi kes nooremad kui 12.

http://www.nemunoslenis.lt/scentras.php?lang=en

 

 

-->