Kosmonaudijäätis

Mulle jookseb sisse sellise portaali nagu space.com RSS uudistevoog. Ja kogemata kombel koperdasin ma ühes uudises sellise kraami otsa nagu kosmonaudijäätis, mida nad oma poes müüvad. Tegemist on tavalisest jäätisest tehtud kuivikuga, kusjuures kuivatatakse vaakumis jää välja sublimeerimise teel.

Sellises pakendis:

Saadaval siit: http://www.thespacestore.com/asicecream.html

...ja veel mõnest veebipoest.

Tegelikult on selline jäätis kosmoses käinud vaid korra ja sedagi konkreetse astronaudi palvel. Tellisin siis huvi pärast ära. Ei maksnud kah nagu eriti midagi. Täna sain siis paki kätte. Postkontoris ütlesin postitädile, et "siin pakis on jäätis". See vaatas mind sellise näoga, et "mine tee kodus oma lolle nalju, mul hakkab tööpäev läbi saama, käivad siin ka igasugused".
No see selleks. Kodus panin selle kuiviku siis sügavkülma. Kui kolme tunni pärast välja võtsime, polnud see vahtplasti meenutav endine jäätis veel maha jahtunud. Aga see meid ei heidutanud, see meid ei kõigutanud nii, et pistsime selle kraami perega nahka. Üldiselt meenutas see värk beseed ja midagi erilist seal ei olnud. Mida oligi oodata.