HP-24 ja Glidair

Bob Kuykendall (mis nimi) ja Brad Hill ehitavad korraga kahte uut purilennukit. Mõlema puhul on ideoloogia sama - luua purilennuki osade komplekt, millest ilma erioskusteta purilendur saab koostada mõõduka lisavaevaga omale purilennuki. HP-24 puhul siis 80-date tipp-purilennukitega sarnaste lennuomadustega klassikalise purilennuki, Glidairi puhul HP-24 tiibadega mootorpurilennuki. HP-24 projekti teostumist saab jälgida siit: http://www.hpaircraft.com/hp-24/ ja Glidairi teostumist saab jälgida siit: http://www.hpaircraft.com/glidair/
Mõlema ehituse jälgimine annab ettekujutuse purilennuki loomiseks vajaliku töö mahust. Arvestades, et Peebu lennuki keerukus on oluliselt suurem kui mainitud eksemplaridel, tõuseb austus Peebu vastu. Sõltumata sellest, mis Ridalis tema lennuki lennuomaduste kohta on tavaks arvata.

Mina isiklikult küll ei mõista, miks see Glidair motopurjekas peab nii kole olema, kuid ju sel on oma põhjused. HP-24 hind hakkab olema ise kokku pandava komplektina kusagil $20 000 kanti. Ehk siis mõnevõrra kasulikum hange kui sarnase võimekusega purjekas kasutatuna osta. Registreerida saab küll ainult eksperimentaalis aga kuna tegu on ühekohalise purilennukiga, siis sisulist vahet pole.


HP-24

Glidair