Hädamaandumisest Ülemistele

Sõber juhtus "mööda jalutama"

Kahju, et uudiseid kommida ei saa, oleks täiendanud.
Hendrik

Kommentaarid

See see on kui Viljandi lennupiknik ära jäi. Nüüd tehti Ülemistel asi ikka ära. Tallinnlastel veab - nüüd saab kraanidest lennukikütust Wink

Näis kuidas jää peal vasaku teliku ja ninateliku korralikult alla saavad?!

Parem telik ei näi kah vist väljalastud asendis olevat.

Ei näe pilte kahjuks.

Niitis võsa ja kaskesid, nii et vasak tiib ja stabikas on kortsus. Mootorid vist pääsesid - propa otsad terved.

...ja ilm läheb sulale Biggrin

Mulle meeldivad kõige rohkem need kitsedega pildid.

Miks see on alati nii, et kui mõni piloot sigadusega hakkama saab, siis kõik räägivad kangelaslikust piloodist, kes hoolimata Xst ja Yst lennuki taevast alla tõi ning reisijad päästis. Lennuki toob taevast alla gravitatsioon ja inimeste ellujäämine on enamasti juhus. Kahtlemata on erandeid nagu näiteks Hudsoni jõe õnnetus, kus piloodi õige otsus ja kiire tegutsemine päästis lennukitäie rahvast. Kuid ka sel korral oli juhusel oluline roll.

Eesti press on hakanud juhtumi kirjeldamisel kasutama sõnu "erakordne" ja "haruldane" (http://www.delfi.ee/news/paevauudised/paevapilt/article.php?id=29877811). Minu jaoks on tegemist pigem "järjekordse" ja "tüüpilise" juhtumiga bardakk-lennundusest (vastand kvaliteet-lennundusele). AN-2x tüüpi lennukid ei kipu Eesti taevas hästi lendama. Alles see oli kui Euroopast saabujaid tervitas hirmutas püstise sabaga AN-28 postilennuki vrakk Tallinna lennujaama torni ligiduses ja teise samasuguse lennukiga niideti puid Kärdlas. Küll me veel hakkame kuulma uudiseid võltsitud hoolduspaberitest ja fiktiivsetest protseduuridest. Sel korral jäid asjaosalised ellu ja on võimelised küsimustele vastama. Loodetavasti jääb ka lennuk piisavalt terveks "aktiivse päästetöö" käigus, et õnnetuse uurimiskomisjonil ka midagi uurida oleks.

Hämmastav on ka see kiirus, millega ametiisikud teatasid, et Tallinna joogiveele mingit ohtu ei ole. Tavaliselt peale suvalist jama on osalistel suu vett täis ning tüüpiline jutt on: "Me ei tea mis juhtus ja selle teadasaamiseks moodustame komisjoni." Kuidas nüüd see teadmine nii ruttu ja ilma komisjonita tuli?

Vasaku teliku üks rehv on puhta pastel. Korralik kokkuhoidmine.

Pilte ei näe, kuna smardiklubi server nõuab sisselogimist.

Nüüd ei nädanud neid poolsuuri pilte enam mulle kah. Aga pisipildid on praegu nähtaval? Lingist avaneb suurem?

Igal juhul samad pildid leiab Taneli antud lingi alt.
Hendrik

Ma ei arva, et see ka klubi uudis oleks.