Gliding International 2

Saabus siis nimetet ajakirja teine eksemplar. Seni veel A5 formaadis. Mis siis seekord uut kirjutatakse:

Blanikutele on välja tulnud lennukõlblikkuse direktiiv, mis ilmselt tuleb hankida ja purilennukite vastavus sellele üle kontrollida.

Sakslased on teinud toreda utiliidi, mille saab kätte siit: http://ywtw.de/igcsimen.html ja mille abil saab IGC faile maha mängida Google Earth-is. Pole proovinud aga usun, et võiks täitsa abiks olla.

Ameerikas saab üha palju nalja. Nende purilennuassotsatsiooni (SSA) hiljutine peadirektor viioldas sealt pappi vasakule. Ameeriklased said küll asjale varem jälile kui meie kultuuriministeerium ja mehel tuleb tagasi maksta vaid $67 000, kuid tore on kuulda, et Avo Viiolil nii kaugel tublisid õpilasi on. Way to go, nagu öeldakse.

Rekorditest: 500km edasi-tagasi rekord viidud 223 km/h peale (registreerimata veel). Seega 500 km tehtud praktiliselt kahe tunniga. Vinge :-)

Idee lennuklubi rahastamiseks: kasvata angaaris kanepit. Vähemalt mingi vend ostis ameerikas omale 11 aakrit maad koos eralennuväljaga, lükkas lennukid angaarist välja ja pani äri püsti. Vahele jäid muu hulgas selle pärast, et varastasid infrapunalampide jaoks elektrit. Liiga ahneks kah ei maksa minna.

Inglismaal põrkasid kaks purilennukit kokku. Üks piloot päästis end langevarjuga, kuid teine jäigi purilennukisse kuni maaga kohtumiseni. Hukkunul oli küll vari seljas, kuid ta ei saanud kuplit pealt lastud, kuna oli purilennukis mingeid kaableid vedanud nii, et need takistasid avariikäepideme liikumist.

Airbus A 380 kokpitti saab piiluda siin: http://www.gillesvidal.com/blogpano/cockpit1.htm

Eelmisel aastal tehti natuke statistikat ja saadi teada, et purilendurite keskmine vanus 17 riigis on 51,5 aastat. Mina seda ei usu aga kes teab.

Gimli purilennuk ehk Boeing 767, mis kunagi maandus Gimli lennuväljal pärast pikemat sorti lauglemist (sellest oli mu blogis kunagi juttu kah), saadeti pärast pikaajalist karjääri lõpuks erru ja igavleb nüüd suures lennukite romulas Mojave kõrbes.

Siis oli veel pikemalt juttu GPS-indusest, sellisest naljakast riistast nagu Sky Commuter (http://www.boingboing.net/2008/01/12/sky-commuter-vehicle.html).

Samuti purilennu Grand Prix-st, paarist lennuklubist, sellest, kuidas JS1 Revelation-iga (http://www.jonkersailplanes.co.za/) tuldi Lõuna-Aafrika meistriks ja sellest, kuidas keegi Bill Walker ehitab omale maailma parimat purilennukit.

Selline kokkuvõte siis. On olemas variant, et kui keegi millalgi tuleb suvalise riigi (s.h. Eesti) meistriks purilennus, saab ta omale ajakirja tellimuse firma kulul tasuta.