EM purilennus Pociunais 28.07. - 12.08. 2007

http://www.pociunai.lt/, ja Jantarid, ASW-15 lendavad mis mühin:
http://www.pociunai.lt/index.php?cid=2390 ja veebikaamera:

http://www.pociunai.lt/index.php?cid=381

Distantsid ja võistluste tulemused:

http://www.pociunai.lt/index.php?cid=2805

Kommentaarid

Klubi klassis võid Blanikuga kah lennata kui tahad

<a href="http://condor.ephemeride.com/graduate/0/?id=832">
<img src="http://condor.ephemeride.com/i/bdg/832.jpg" /></a>

Blanikuga ei või, võstluste korraldajtele ei tee kuidagi selgeks, et tahan just Blanikuga klubiklassi võistlustel osaleda.

No see on konkreetse võistluse korraldajate probleem ja ilmselt on nii ka klubi klassi suurvõistlustel tavaks (spekuleerin lihtsalt). Aga kohalikel võistlustel ei tohiks takistusi olla - lenda misiganes purilennukiga, millel FAI händikäpp olemas. Kasvõi Nimbus 4-ga kui tahad.


Selgituseks Kaido lihtsalt spekuleerimisele purilennukite klubiklassis võistlemise teemal. Selle võistlusklassi mõtteks on moraalselt vananenud kunagiste tippvõistlus-purilennukite kasutamiseks ka tänapäeva võistlustel. Selles klassis võib võistelda ainult nende purilennukitega , mis on FAI IGC handicap lehel. Reeglina ei ole sellel lehel vabaklassi purjekaid, välja-arvatud esimesed algelisemad vabaklassi purjekad (näit. Phoebus C ja veel mõni)
Blanikud ja teisedki taolised väljaõppe purilennukid ei ole kunagi olnud tippvõistlus-purilennukid võistlemise mõttes.
Järelikult "Nimbus 4"-ga ega "Blanik"-ga ei saa klubilassis võistelda. Kes vähegi purilennuvõistlustel osalenud, saab aru, miks reeglid on just sellised. Nii äärmuslikult erinevate lennuomadustega purilennukite võistlemist vähegi võrdsustavatel tingimustel ei võimalda ükski handicapi koefitsent.

Minu arusaam tulenes sellest, et kui kunagi sai Ridaliopenit konstrueeritud, olid nendes händikäpi tabelites olemas nii Blanik kui ka Nimbus 4. Minu meelest oli tegu Saksamaal kasutusel olnud händikäpi tabelitega, kuid võin ka eksida. FAI tabelid on loomulikult kitsamad juba Mati poolt mainitud põhjustel. Ma ei tea, kuidas nende ülilaiade tabelite alusel võistlusi organiseeriti, kuid põhimõte on see, et ehkki FAI reeglid on olulised võib iga võistluse puhul leppida kokku misiganes reeglid, kuid FAi reeglitest erinemise korral ei saa korraldada FAI egiidi all toimuvaid tiitlivõistlusi.

<a href="http://condor.ephemeride.com/graduate/0/?id=832">
<img src="http://condor.ephemeride.com/i/bdg/832.jpg" /></a>

Hägustamise taktika on muidugi Kaido viimases kommentaaris kohatu. Siinne mõttevahetus algas ju Euroopa meistrivõistlustest klubiklassis, mis saavadki toimuda ainult FAI reeglite järgi, sama kehtib ka klubiklassi MM-võistluste kohta. Kohalikke võistlusi ei pea tõesti ainult FAI reeglite järgi korraldama, kuid eks kohalikudki inimesed ole ka mõistusega ega pane sääske elevandiga võistlema. Pealiskaudsele inimesele on mõiste FAI klubiklass (purilennu EM ja MM võistlusklass) ilmselt eksitav, sest võib tekkida arusaam, nagu dikteeriks FAI klubide võistlemisele tingimata oma reegleid, nii see ei ole.

Paneme selle teema nüüd lukku, sest sisult on tegu mõttetu vaidlusega ja teema peaks olema juba selgeks räägitud. Ei tegelenud hägustamisega, sest juba mu teises kommentaaris oli juttu, et kohalikul tasandil võib teha mida iganes.

<a href="http://condor.ephemeride.com/graduate/0/?id=832">
<img src="http://condor.ephemeride.com/i/bdg/832.jpg" /></a>