Condori simulaatori Eesti pooleliolev maastik

Hoi!

Kunagi sai selle maastikuga tegeletud aga ajad, mil simulaatoriga aktiivselt lennatudki said on minevikku jäänud. Maastiku ehitamisest rääkimata. Pole ka ette näha, et ma selle maastikuga saaks mingis mõistusepärases ajaraamistikus midagi ette võtta. Kui nüüd keegi seda poolikut maastikku saada tahab, siis võiksin selle kusagile üles laadida. Ainult, et asi kaalub üle 500MB, mis muudab selle mõnevõrra keeruliseks. Võib ka CD peal üle anda kui keegi huvitatud on. Igatahes pean ette hoiatama, et midagi väga toredat seal pole - Ridalit ei tunne äragi.

KT

Kommentaarid

Kas näidispilt on võetud (varu)lennuvälja lõunatipust vaatega edela-lääne (SWW) poole (turbarabad)?

Jah

Tegelikult on selle maastikuga edasi tegelemisel see häda, et:
1. Kogu protsess tuleb uuesti läbi käia, sest osa maastiku elemente (põllud) on halvasti välja tulnud ja taustaroheline on võlts.
2. 3D objektid tuleb paika panna
3. Lennuväljad tuleb 3D rakenduses luua ja paika panna

Kogu selle töö maht on masendavalt suur. Töötlema peab väga suuri faile, mida Windows üldse vaevu käsitleda suudab nii, et teist korda seda kõike läbi teha on minu jaoks liig mis liig. Aga olemasolev maastik on enam-vähem lennatav.

No värvid ei ole jah just kõige tõetruumad aga asukoht oli ju äratuntav Smile
Ja kui sul reaalsuses on ees (tõusu näitavad) Pajoma Lempsi kollased prillid, siis ei ole ka värvid ju õiged!
Lennuvälja tunneb kindlasti ära kui sinna angaar, garaaz, lennujuhtimistorn ja paar lennukit ning Korsaar seisma panna.
Kui reaalset kasutust see simulaator leiaks, siis oleks mõtet edasi mässata, muidu jah liigsuur töö.

Need värvid elaks veel kuidagi üle aga need põllud ei lähe kohe mitte.

Ja 3D (seda on lennuvälja tegemise jaoks vaja) on selline asi, et ma peaksin seda hakkama esmalt omale selgeks tegema. Aga mul on tähtsamaid asju omale selgeks teha. Vbl. kunagi hiljem.

Kas uusi maa-ameti aerofotosid sisse laadida oleks väga suur töö? Seal on ridali juba üsna detailne:

Tulemus jääb kole. Eriti veel lähedalt vaadates. Condori häda on see, et maastikupildile pannakse puud ja 3D objektid maskiga peale. Noh ja kujuta siis ette, kuidas metsa pildi peal kasvavad puud ja maja peal on majad ning muru peal on lennukite pildid, millest saab üle sõita. Lisaks on lähedalt vaadates selline tekstuur imelik (lamedad põõsad, maha joonistatud tullelipp jms). Seda on proovitud ja tulemus on hea ainult väga kõrgelt vaadates. Selle maastiku peab käsitsi üle käima täpselt nagu ka sünteetilise maastiku.